Hyundai Coupe/Wszystkie wersje,silniki - OPINIE

Na tym forum możecie pisać dosłownie na każdy temat, o wszystkim co nie koniecznie jest związane z "Coupe".

Re: Hyundai a zdrowy rozsądek ;)

Postprzez Andu 5 lut 2016, 21:01

zusto198 napisał(a):Inna sprawa o którą chciałbym zapytać, co mi zawsze przychodzi do głowy kiedy myślę o Hyundaiu... Jeśli dojdzie do stłuczki i wybuchną poduchy to jakie są możliwości naprawy? Od razu powiem, że chodzi mi o naprawę auta - jakaś regeneracja kokpitu by nie wchodziła w grę. Jedyną możliwością jest znalezienie rozwalonego auta ze sprawnym kokpitem? Czy jeszcze można się zasilić w ASO? I jaki teoretyczny koszt byłby takiego zabiegu?

Na razie tyle pytań mi przychodzi do głowy, może dodam na koniec ze interesuje mnie wersja silnikowa 2.0, jeśli się Wam nudzi to możecie mi powiedzieć na co powinienem zwracać uwagę przy wyborze/oględzinach Hyundaia, gdzie należy szukać słabych punktów które by dyskwalifikowało auta przed kupnem?

Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i opinie, a teraz jeszcze zamieszczę ofertę którą mam na oku, ale to w odpowiednim dziale ;)

Przede wszystkim to trzymaj odległość pomiędzy swoim samochodem a tym który jedzie przed Tobą to poduchy Ci nie wypalą :) i to sobie wbij w głowę bez względu na to jakim samochodem jedziesz.
Nawiasem mówiąc przód w HC jest dość sztywny i mocny (opinia blacharza), ale za to dupkę to ma miękką, wiem bo mi wjechał Seat i musiałem zawieszenie po jednej stronie wymienić.
Wersję 2.0 polecam, silnik niemal nie do zdarcia, dynamika niewiele gorsza od 2.7 (waga silnika robi swoje).
Samochód: HC GK 2.0 16V (2003)
Podpis: Obecnie Ford Mondeo 2.0 duratec, ale sentyment pozostanie na zawsze :)
Andu

Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez zusto198 8 lut 2016, 10:25

zawsze staram się trzymać odpowiednią odległość, ale akurat wypadki to zdarzenia losowe, różne rzeczy na drodze mogą się zdarzyć.

Zmienię może trochę temat - ile macie wzrostu? :D przy moich 180cm jak wsiadłem do auta to głową zaczepiałem o sufit...
Samochód: nie posiadam/inny
zusto198

Re: Hyundai Coupe/Wszystkie wersje,silniki - OPINIE

Postprzez MacieK 8 lut 2016, 13:26

Zmienię może trochę temat - ile macie wzrostu? :D przy moich 180cm jak wsiadłem do auta to głową zaczepiałem o sufit...

Mam 184 cm i siedze jak panisko za kierą więc można stwierdzić, że jest bardzo wygodnie :D trzymając się oczywiście cały czas przednich siedzeń.. z tyłu nie podejmuje dyskusji :D
Samochód: HC GK 2.0 16V (2004)
Podpis: "samodoskonalenie to masturbacja"
MacieK

Postprzez Vytautas 8 lut 2016, 19:57

Heh odpowiadajac to jeszcze nie mam swojego coupeka ale przymierzam się :P
I stąd moje pytanie. Założyłem osobny temat ale jakoś nie zaistniał nie wiem czemu.

Pytanie mam czy warto kupić takiego coupe z 2003+ roku 2.0 benzynka oczywiście. Na otomoto i allegro są takie sztuki od 9-15 tyś PLN z przebiegiem od 100-200 tyś kilometrów. Jak wypada awaryjność tego modelu? Czy łatwy w naprawie, jak z częściami i spalaniem. Przeczytałem już kilkadziesiąt wątków, wiem że może wałkuję ale to będzie mój osobisty wątek :D

Obecnie jeźdzę BMW E46 320d 150 KM ale powiem szczerze że mam już dosyć diesla.
Proszę Was o jakiekolwiek informację.
Niech każdy się wypowie.
Pozdrawiam :P
Vytautas

Postprzez Andu 8 lut 2016, 20:42

się powtórzę :) bo pisałem w innych wątkach.
Hultaj jest cudowny (chciałem napisać zaj.... ale automatyczny cenzor zadziałał), nie chce się psuć a koszty napraw są takie same jak w przypadku najzwyklejszych nudnych osobówek na które absolutnie nikt nie będzie łaskaw rzucić okiem.
Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować twarde zawieszenie, cztery miejsca siedzące i niewygodę przy wsiadaniu na tył to kupuj.
PS.
Młode tipsiary, cycate skwareczki przypalone na solarce i drechy mają prawie orgazm na widok HC ;) co kto lubi. Inni też, bo samochód jest po prostu piękny.
PS 2.
Po BMW koszty spadną Ci o połowę :twisted:
Andu

PostTen post został usunięty przez macmanus 9 lut 2016, 13:57.
Powód: OT; takie pytania proszę zadawać w dziale o stylistyce

Postprzez Andu 9 lut 2016, 10:20

Wszystko jest rzeczą gustu a o tym się nie dyskutuje, Tobie mają się podobać a nie mnie. Mnie się podobają jak najlżejsze optycznie z pięcioma ramionami.
Moja rada, raczej nie kupuj 18, już na 17 jeździ się niemal jak wozem drabiniastym (zwłaszcza przy naszych "równych" drogach) a i tak trzyma się drogi jak przyklejony. Ja na swoim miałem felgi 7jx17 ET46, 5×114,3, otwór centrujący 67,1 mm i było ok. Z obniżaniem też bym nie szalał, samochód jest wystarczająco niski choć ma dość duży prześwit, ale dzięki temu nie musisz bać się leżących policjantów.
Andu

Postprzez Aroo 3 sie 2016, 21:35

Witam forumowiczów:) Również i ja zainteresowałem się Hyundaiem Coupe 2.0 143km rok 2007 lub 2008 najważniejsze żeby był po lifcie:) Obecnie jezdze dieslem ale chciałbym coś mniej skomplikowanego,może i więcej spali,ale nie będzie miał Dpf-a Turbosprężarki i chyba dwumasy,tu właśnie pojawia sie moje pytanie,czy silnik 2.0 143 km posiada dwumasę?
Drugie pytanie to korozja,czy naprawdę jest tak zle z tym zabezpieczeniem antykorozyjnym? Czy na egzemplarzach po lifcie z roku 2007,2008 są juz slady korozji? jesli tak to gdzie? Chciałbym mieć porównanie bo moje obecne auto,Fiat Bravo z 2008r 1.6 120km disel ma bardzo ładne zdrowe podwozie,ale np, problem korozji pojawił sie we wnętrzu,np podłoga wnęki koła dojazdowego,purchle rdzy pod maską silnika.Dzieki za odpowiedzi:)
Aroo

Postprzez panmistrz 7 sie 2016, 11:38

Aroo napisał(a):Witam forumowiczów:) Również i ja zainteresowałem się Hyundaiem Coupe 2.0 143km rok 2007 lub 2008 najważniejsze żeby był po lifcie:) Obecnie jezdze dieslem ale chciałbym coś mniej skomplikowanego,może i więcej spali,ale nie będzie miał Dpf-a Turbosprężarki i chyba dwumasy,tu właśnie pojawia sie moje pytanie,czy silnik 2.0 143 km posiada dwumasę?
Drugie pytanie to korozja,czy naprawdę jest tak zle z tym zabezpieczeniem antykorozyjnym? Czy na egzemplarzach po lifcie z roku 2007,2008 są juz slady korozji? jesli tak to gdzie? Chciałbym mieć porównanie bo moje obecne auto,Fiat Bravo z 2008r 1.6 120km disel ma bardzo ładne zdrowe podwozie,ale np, problem korozji pojawił sie we wnętrzu,np podłoga wnęki koła dojazdowego,purchle rdzy pod maską silnika.Dzieki za odpowiedzi:)

1.6 i 2.0 nie mają dwumasy, jedynie 2.7 V6 ją ma. FL2 jeszcze nie łapie korozji, głównie to pierwsze GK z lat 2002-2004, ale wiadomo, kto jak dba tak ma.
Samochód: HC GK F/L2 2.7 24V v6 (2007) || galeria: http://www.forum.hyundaicoupe.pl/viewto ... 23&t=13692
Podpis: Zapraszam do polubienia mojej strony :)
http://www.facebook.com/KondiGarage
panmistrz

Otrzymał podziękowań: 10 razy
opcje: , www

Postprzez Mic43 7 sie 2016, 12:28

Aroo napisał(a):Witam forumowiczów:) Również i ja zainteresowałem się Hyundaiem Coupe 2.0 143km rok 2007 lub 2008 najważniejsze żeby był po lifcie:) Obecnie jezdze dieslem ale chciałbym coś mniej skomplikowanego,może i więcej spali,ale nie będzie miał Dpf-a Turbosprężarki i chyba dwumasy,tu właśnie pojawia sie moje pytanie,czy silnik 2.0 143 km posiada dwumasę?

Przy kupnie zwracaj uwagę przede wszystkim na ranty tylnych błotników. Do tego maska od wewnętrznej strony, przy krawędzi (niedaleko znaczku hyundai ;)). Nasze coupety są często bite, a jak wiadomo oryginalny lakier to zawsze lepsze zabezpieczenie niż to co zrobią nawet w ASO.
Samochód: HC GK F/L 2.0 16V (2005)
Mic43

Postprzez Aroo 8 sie 2016, 10:38

Ja staram sie dbać o auto,kilka razy w roku woskuje nadwozie,bardziej sie boje o podwozie HC,ale od razu po zakupie zlece zrobienie kompleksowe zabezpieczenie antykorozyjne podwozia,dla spokoju :) Pytałem juz o kilka aut wystawionych na sprzedaż i jak na razie nie znalazłem auta nie bitego,co ciekawe każdy kogo pytałem przyznawał sie ze coś tam było malowane i robione ;p Będe cierpliwie szukał bo nie chce auta szpachlowanego,chciałbym jak najlepiej zachowany egzemplarz,do przeznaczenia mam maksymalnie 23tys.Najbardziej mi sie podoba w Hyundaiu jego wygląd i prosta mechanika,żadnego turbo,Dpf-u,dwumasy,Egr-u,mam dość tej pseudo ekologii kosztów. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam;)
Aroo

Postprzez mati8686x 5 maja 2018, 14:03

Mic43 napisał(a):A ja tam bym chyba polecił 2.7 - może juz nigdy nie będzie Cię stać na 6 cylindrów :-) teoretycznie osiągi nie są dużo lepsze, ale tylko teoretycznie. V6 ma dużo większą elastyczność - nie tylko przyspieszenie do setki się liczy. 2.0 żeby jakoś pojechał musisz kręcić na minimum 3 tys obrotów.

Ja natomiast mam gk 2004 1.6 i planuje zmiane na 2.0 ale z tego co mowisz to chyba nie warto skoro trzeba krecic na 3000 by byle jak jechal bo i w tym 1.6 tak mam...

...
Samochód: HC GK 1.6 16V (2004)
mati8686x

Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Andu 4 cze 2018, 12:02

jednak te dodatkowe 40 kucyków i 40 Nm robi różnicę, to o 30 km/h więcej Vmax i około 3s przyspieszenia do setki, a i piłować tak nie trzeba jak w 1.6.
Andu

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne