Zgrzytanie,trzęsienie kierownicy

Łożyska, amortyzatory, sprężyny i inne części zawieszenia.

Zgrzytanie,trzęsienie kierownicy

Postprzez ziarno1984 3 paź 2018, 11:18

Witam od jakiegoś czasu podczas jazdy pojawia się zgrzytanie przy przejeżdżaniu przez skrzyżowanie w lewo dotyczy to przodu jak i tyłu. Tył to możliwe że górne mocowanie bo bardziej ten zgrzyt jest z górnej części lecz po rozkręceniu plastiku przytrzymania mocowania dłonią nic nie wyczułem podczas bujania samochodem i naciskania amorka żeby tam coś było luźno ale takie sprawdzenie może być mylne. Zgrzytanie z przodu dochodzi bardziej ze strony wahacza może przegubu tak mi się wydaje lecz na parkingu podczas jazdy na skręconych kołach nic nie słychać więc przegub chyba odpada, może dlatego że ten zgrzyt pojawia się nad ranem np. dziś nic nie było słychać chyba jak jest wilgotno to pojawia się zgrzytanie.
Podczas jazdy w trasie pojawiło się trzęsienie kierownicy tylko podczas hamowania ze 120 - 90 nie wiem czy ten zgrzyt ma powiązanie z tym trzęsieniem się kierownicy np. jak jeżdżę do 80 i z tylu hamuje to nie pojawia się trzęsienie.

Jak zdiagnozować uszkodzony przegub oprócz cykania, w moim przypadku jest zgrzytanie i nie mam jak sprawdzić jaki jest dźwięk z zewnątrz czy jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić już wyrobiony przegub i czy półoś powinna się poruszać w stronę koła i skrzyni jakby był tam luz. W moim przypadku jedna półoś się mniej porusza w tych kierunkach a druga więcej? Co do trzęsienia kierownicy to jedna tarcza jest krzywa więc może przez to są wibracje.
Samochód: HC GK 2.0 16V (2004)
ziarno1984

Powrót do Zawieszenie